Magdalena - klinika za kardiovaskularne bolesti svoju je djelatnost usmjerila na pojavnost i posljedice kardiovaskularnih bolesti u društvu kroz sustavno unapređenje preventivnih, dijagnostičkih i terapijskih postupaka te kontinuiranu edukaciju medicinskih radnika i znanstvena istraživanja.
Osnovana je 16. rujna 1996. godine, a počinje s radom u kolovozu 1997. Smještena je u idiličnom krajoliku Hrvatskog Zagorja u Krapinskim Toplicama, samo 46 kilometara udaljenim od Zagreba, koje su od doba Rimljana poznate kao Aqua vivae.
Bolnica Magdalena proteže se na preko 5000 kvadratnih metara prostora, gdje su smještene dvije angio sale, dvije kardiokirurške sale, jedinica intenzivnog liječenja s 14 kreveta te odjeli kardiologije i kardiokirurgije s 80 kreveta. Od 2000. godine u bolnici Magdalena djeluje Pozivni centar za telemedicinu koji radi 24 sata dnevno cijele godine, a organiziran je za vanbolničko praćenje kardioloških bolesnika.
Od 2009. godine u središtu Zagreba djeluje Magdalena Poslovna jedinica gdje se obavlja kompletna neinvazivna dijagnostika i liječenje kardiovaskularnih bolesti, čime je povećana dostupnost usluga klinike Magdalene.
Djelatnosti koje klinika Magdalena obuhvaća su prevencija, kompletna neinvazivna i invazivna dijagnostika te perkutano i kirurško liječenje kardiovaskularnih bolesti. Godišnje se u Magdaleni obavi više od 4 300 hospitalizacija, 10000 ambulantnih kardioloških i kardiokirurških pregleda, ultrazvučnih pregleda i kontrola elektrostimulatora srca, 3 500 perkutanih dijagnostičkih i intervencijskih zahvata te više od 540 kardiokirurških i vaskularnih operacija.
Osnovne odlike Magdalene su sveobuhvatnost u liječenju kardiovaskularnih bolesti, veliki broj godišnjih dijagnostičkih i terapijskih postupaka uz minimalan broj komplikacija, skraćeno trajanje hospitalizacije zbog dobre organizacije, uvođenje novih medicinskih tehnologija u svakodnevnu praksu te stalna kontrola kvalitete što je potvrđeno ISO standardom.
PROČITAJ OVO:
>> Klinika Magdalena – vodeći regionalni centar za kardiovaskularne bolesti
Komentiraj članak: