Peta najveća turističko-trgovačka tvrtka u Hrvatskoj te najveći poslodavac cresko-lošinjskoga područja, Grupa Jadranka, prigodnim programom u hotelu Bellevue obilježila je uspješnih 70 godina rada u sektorima turizma i trgovine na otocima Lošinju i Cresu. Svečana proslava kojom je ujedno započelo i niz slavlja kojima otok Lošinj u ovoj godini obilježava 130 godina osnivanja Turističkoga ureda u Malom Lošinju i 125 godina od proglašenja Malog i Velog Lošinja klimatskim lječilište, održana je pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma, a uveličali su je brojni uzvanici predvođeni ministrom turizma Garijem Cappellijem.
Predsjednik Uprave Grupe Jadranke Sanjin Šolić tim je povodom izrazio ponos dosadašnjim Jadrankinim postignućima, kao i ulogu zaposlenika u dugogodišnjem djelovanju Jadranke - Danas otok Lošinj s visokom razinom usluge i kvalitetom ponude može konkurirati najboljim destinacijama na Mediteranu. Svjesni smo činjenice da je Lošinj sam po sebi biser Jadrana, kojega krase izvanredna obilježja i da kao takav mora ostati očuvan. Stoga se u svakom našem poslovnom koraku već 70 godina zalažemo za održiv i konkurentan razvoj turizma za čuvanje prirodnih vrijednosti, kulturnog identiteta i posebnosti ponude. U svemu tome iznimno je bitna sinergija uprave, menadžmenta i zaposlenika, kao i kompanije s lokalnom zajednicom te nesebična podrška svih državnih institucija bez čega sve ovo ne bi ni bilo moguće. - istaknuo je Sanjin Šolić, predsjednik Uprave Grupe Jadranka.
Također, izrazio je nadu da sljedeću okruglu 80. obljetnicu Grupe Jadranka proslave uz završen investicijski ciklus - To znači potpuno uređenu uvalu Čikat, nove hotele, rekonstruiranu Zračnu luku Mali Lošinj i najbolji Eco golf resort u Hrvatskoj. Tek tada vidimo Lošinj koji koristi sve svoje prednosti, prvenstveno zdravstveni turizam, koji sigurno može privlačiti goste svih 12 mjeseci. - napominje čelni čovjek Grupe Jadranka.
O ovom događaju od neprocjenjive važnosti za otoke Lošinj i Cres, cijelo kvarnersko područje, a u konačnici i za hrvatski turizam, govorio je i ministar turizma Gari Cappelli. Pritom je izrazio posebnu zahvalnost vodstvu i zaposlenicima Jadranke na svemu što rade za turizam Lošinja, ali i cijele Hrvatske. - Ponosan sam što u Hrvatskoj postoje ovakve tvrtke s uspješnom vizijom, identitetom i misijom razvoja. Grupa Jadranka je pravi primjer kako postupno ići prema naprijed, pridonositi razvoju lošinjske zajednice, ali i turizma u zemlji. Ovaj rezultat sinergije i izvrsnosti na Lošinju primjer je da se hrvatski turizam razvija u pravome smjeru, a sve to uz neizostavnu potporu svih stanovnika koji su na vrijeme prepoznali nužnost unaprjeđenja svoje ponude u svrhu razvoja destinacije i cjelokupnog kraja. - napomenuo je ministar turizma i donedavni gradonačelnik Grada Malog Lošinja Gari Cappelli, dodatno naglasivši kako Jadranka kontinuiranim ulaganjem u razvoj otoka Lošinja predstavlja vodeću turističku destinaciju Hrvatske i služi kao dobra primjer uspjeha.
- Koncept održivog razvoja karakterističan za otok Lošinj prepoznat je u Hrvatskoj, ali i svijetu. Nastojimo iz godine u godinu pratiti razvoj destinacije, prije svega, ulaganjem u unaprjeđenje standarda života svih naših sugrađana – poljoprivrednika, gospodarstvenika, privatnih iznajmljivača, hotelijera i drugih, i time stvoriti preduvjete za otvaranje novih radnih mjesta, a samim time i za ostanak mladih obitelji na otoku. U svemu tome bitno je ne dovesti u pitanje kvalitetu destinacije, njenog života i ponude, a pod cijenu naglog razvoja turizma. Imamo obvezu usmjeravati mlade za neometan rast i razvoja u lokalnoj zajednici, nagraditi ih za njihov rad i doprinos. - rekla je Ana Kučić, obnašateljica dužnosti gradonačelnice Grada Malog Lošinja.
Uz svečanost održanu u hotelu Bellevue u lošinjskoj uvali Čikat, u sklopu obljetnice u lošinjskom Muzeju Apoksiomena predstavljena je knjiga 130 godina turizma na Lošinju i 70 godina Jadranke, dok će 6. svibnja u hotelu Bellevue biti dodijeljene jubilarne nagrade djelatnicima Grupe Jadranka. Također, 5. svibnja od 21 sat na lošinjskoj rivi će biti održan veliki koncert Gibonnija, koji Grupa Jadranka, Grad Mali Lošinj i Turistička zajednica Maloga Lošinja, uz podršku Ministarstva turizma, poklanjaju građanima i gostima.
Povijest Grupe Jadranka
Počeci Grupe Jadranka sežu još iz 1947. godine kada je Jadranka pružala uglavnom ugostiteljske usluge te usluge noćenja. Zajedno sa svojom tadašnjom ponudom koja je proširena i na kampove, Jadranka se ubrzo prometnula u ključnog sudionika poslovne zajednice na Lošinju. Nakon nezavidnih uvjeta i ratnih godina u Hrvatskoj, 1992. Jadranka postaje dioničko društvo, da bi 2004. godine Hrvatski sabor prihvatio izvješće Državnog ureda za reviziju o pretvorbi i privatizaciji Jadranke.
U proteklim godinama rada, ali i izazova, Grupa Jadranka izgradila je respektabilni portfelj u kojem okuplja perjanice današnje lošinjske ugostiteljsko-turističke i trgovačke ponude, a koje se ističu po najvišoj razini kvalitete smještaja, personaliziranoj premium usluzi na razini 4* i 5* te vrhunskoj eno-gastro ponudi, čime se omogućuje jedinstven doživljaj odmora dostojan svakog gosta. U sklopu Grupe tako se nalaze tvrtke kćeri: Jadranka hoteli, Jadranka kampovi i Kamp Slatina na otoku Cresu te Jadranka trgovine i Jadranka Yachting, ali i lokalna radio postaja Radio Mali Lošinj – Radio Jadranka. Posebnu pozornost u Grupi posvećuju ulaganju u ljudske resurse te kontinuiranom obrazovanju zaposlenika, kao i stipendiranju učenika, a zahvaljujući čemu je Jadranka proglašena trećim najboljim poslodavcem u kategoriji velikih tvrtki prema istraživanju „Najbolji poslodavac 2015.“.
Osim toga, u razdoblju do 2007. do 2015. godine Grupa Jadranka je sveukupno uložila više od 170 milijuna eura u procese investiranja. U sljedeće tri do četiri godine neki od strateških ciljeva Grupe su daljnje unaprjeđenje usluge i ponude te stvaranje dodatnog, izvanhotelskog sadržaja, koje će posljedično utjecati na pozicioniranje Lošinja na svjetskoj karti top destinacija.
Komentiraj članak: